Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Malebná Gruzie - Gruzie

Malebná Gruzie starstarstar

Malebná Gruzie
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy
Stručný popis
10denní cesta po krásách Gruzie s možností prodloužení o Arménii. Čekají vás nádherná jezera, hory, údolí a louky, kostely, skalní města a tradiční vesničky s pohostinnými domorodci.
Program

1. den: Praha-Tbilisi


Odlet z Prahy, přílet do Tbilisi druhý den ráno (dle aktuálních letenek).


2. den: Tbilisi – Kakhetie


Z letiště odjezd do vesnice Ninotsminda - návštěva katedrály (6. stol.), poté skalní město a chrám David Gareja (6. stol.) u hranic s Ázerbaidžanem, kostel St. Nino, malebné město Signagi, jehož počátky se datují až do paleolitu, s úžasným výhledem do údolí. Přenocování v Signagi.


3. den: Tbilisi – údolí Alazani a jezero Kvareli


Po snídani odjezd do údolí řeky Alazani (malebné vinařské oblasti) s návštěvou jezera Kvareli. Poté vás čeká návštěva citadely a kostela Gremi (16. stol.), kostela Nekresi (4. stol.) a klášterů Alaverdi a Shuamta. Cesta pokračuje přes průsmyk Tsivgombori ve výšce 1619 m. Den zakončíte prohídkou pevnosti Ujarna. Přenocování v Tbilisi.


4. den: Tbilisi – Kutaisi


Po snídani odjezd do města Mtskheta, prohlídka kostela Jvari (6.stol.) a kláštěra Svetitskhoveli (11. stol.). Následuje jedinečné skalní město Uplistsikhe z doby železné na břehu řeky Mtkvari s neuvěřitelným výhledem do okolní krajiny a město Kutaisi (založeno už 2000 let př.n.l) s katedrálou Bagrati a klášterem Gelati. Přenocování v Kutaisi.


5. den: Kutaisi-Ushguli


Po snídani vás čeká cesta přes město Zugdidi, podél přehrady Inguri (vysoká 272m) a přes horské město Kavkazu Mestia (1500m n m) spolu s horskou oblastí Ushguli. Přenocování v Ushguli.


6. den: Ushguli-Batumi


Po snídani Mestia - Archeologické muzeum, Zugdidi - palác Dadiani. Přenocování v Batumi.


7. den: Batumi – Akhatsikhe


Po snídani cesta průsmykem Goderdzi 2025 m, návštěva kláštera Zarzma (8. stol.), hradu a kostela Akhaltsikhe -Sapara. Přenocování v Akhatsikhe.


8. den: Akhatsikhe – Bakuriani


Po snídani vás čeká prohlídka pevnosti Khertvisi, skalní město a klášter Vardzia z 12 století, město Akhalkalaki (11. stol.) s arménským obyvatelstvem, jezero Tabatskuri a průsmyk Tskratskaro 2452 m. Přenocování v Bakuriani.


9. den: Bakuriani – Tbilisi


Po snídani odjezd do národního parku Borjomi-Kharagauli a návštěva kláštera Kintsvisi z 13 století. Návrat do Tbilisi, večeře v místní restauraci s tradiční hudbou a tancem. Přenocování v Tbilisi.


10. den: Tbilisi


Prohlídka města – hrad Narikala, sirné lázně a mešita, staré město, Kaderála Sameba, třída Rustaveli, nákupy. V pozdní večer transfer na letiště a odlet dle letenek.


11. den: přílet do PrahyProdloužení o Arménii (cena při 2os 12.900/os, při 6 osobách 7.600/os,-):


11. den: Tbilisi-Sevan Lake


Po snídani přejezd k Arménské hranici Sadakhlo, jezero Sevan, návštěva Ijevanu, Gashevanku, Dilidjanu, kostel sv. Arakelotse. Přenocování u jezera Sevan.


12. den: Sevan lake – Yerevan


Po snídani cesta pokračuje okolo Sevan jezera, navštívíte klášter Dapots, Noratus Martuni, průsmyk Sulor (2410m). Dále uvidíte kostel Noravank (12stol), klášter Khor Virap (17stol) s krásným výhledem na Ararat (5160m). Přenocování v Yerevanu.


13. den: Yerevan


Prohlídka chrámu Garni Pagane (1stol), kostel Geghardavank (13stol), Yerevanské muzeu – dům Sergeye Parajanova, volný čas na nákupy. Přenocování v Yerevanu.


14. den: Yerevan – Tbilisi


Po snídani směr Tbilisi, cestou Echmiadzin – náboženské centrum Arménie, kostel sv. Asvatsutsina (13stol), Průsmyk Spitak (2153m), Alaverdi, Hagpat monastery (13stol). Sadakhlo hranice. Ve Tbilisi večeře s místními tanci a hudbou.


15. den: Tbilisi – odlet


Prohlídka města, nákupy a odlet do ČR.Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha – Tbilisi – Praha, ubytování se snídaní a večeří, transfery dle programu vozem Toyota Landcruiser, anglicky mluvící průvodce/řidič, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění, vstupy do muzeí, obědy, drinky, rafty, spropitné

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné